Spotkanie edukacyjne w ZS nr 1 im. Ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie
30-03-2023

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z promotorką zdrowia z Zakładu Profilaktyki Onkologii w Kielcach, panią Katarzyną Majką.

Tematem przewodnim spotkania była profilaktyka onkologiczna oraz wirus HPV. Wirus ten jest bardzo rozpowszechniony na całym świecie i dotyka 80% ludzi. Uczniowie dowiedzieli się o drogach jego przenoszenia, profilaktyce i zapobieganiu.

Zdjęcie prowadzącej spotkanie z młodzieżą

Pani Katarzyna przekazała dużo informacji młodzieży na temat raka szyjki macicy, badań i możliwości szczepień profilaktycznych. Edukacja prozdrowotna jest istotnym elementem funkcjonowania szkoły ponadpodstawowej, można dotrzeć do dużej ilości młodych ludzi. Na spotkaniu uczniowie otrzymali solidną garść informacji z profilaktyki zdrowia.

• Marzena Magiera-Albin

Spotkanie edukacyjne w ZS nr 1 im. Ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie - Fotogaleria